trwa inicjalizacja

sobota, 16 sierpnia 2014

Japońskie słodycze

  Japonia od wieków fascynuje Europejczyków. To zakątek świata, gdzie nowoczesność miesza się z wielowiekowymi tradycjami. Kraj nowinek technicznych, starych świątyń oraz wspaniałego jedzenia. Wśród niezliczonych smakołyków w życiu mieszkańców Archipelagu Japońskiego szczególna rolę odgrywają słodycze. Większość japońskich słodyczy produkowana jest z ryżu (mąka ryżowa), zielonej herbaty i czerwonej fasoli - ADZUKI.



Adzuki ma bardzo dużo białka i mało tłuszczu. Zaliczana jest do tzw. SUPER FOODS, czyli  pokarmów, które wyróżniają się spośród innych wysokimi wartościami odżywczymi. Jako nadzienie słodyczy zazwyczaj występuje w postaci pasty fasolowej, tzw. an. Anko otrzymujemy poprzez gotowanie i ucieranie fasoli.

  Słodycze służą nie tylko zaspokojeniu apetytu łasucha, są najczęściej związane ze świętami, obchodami i rytuałami, np. istnieje zwyczaj rzucania ciasteczkami w świątyniach lub podczas budowy nowego domu – jest to oznaka powodzenia.

Słodycze dzielą się na:
-Yogashi (słodycze w stylu europejskim) 
-Wagashi (słodycze japońskie) te z kolei dzielą się na Namagashi, Han Namagashi i Higashi.

Wagashi to tradycyjne japońskie słodycze, które są często podawane z herbatą, zwłaszcza typy wykonane z mochi, ANKO (azuki pasta fasoli) i owoce. Wagashi zazwyczaj wykonane  są ze składników roślinnych, (wspaniała alternatywa dla osób, które dbają o linię i jednocześnie nie mogą żyć bez słodkości. Żadnej smażeniny, tłustej śmietany, pozbawione glutenu, zawierające cukier tylko ten brązowy). Na dobór smakołyków wpływa między innymi pora roku lub konkretny miesiąc oraz to, czy podawana jest „herbata lekka” (usucha), do której podaje się „słodycze suszone” (higashi), czy „herbata gęsta” (koicha), której zwykle towarzyszą „słodycze surowe/świeże” (namagashi).


Japończycy przywiązują bardzo dużą uwagę do wyglądu słodyczy. Nawiązując przez to do świąt, pór roku. Przyciągają wzrok swoją niezwykle barwną kolorystyką. Deserki przypominają piękne, malutkie dzieła sztuki.


  Najważniejszym, najbardziej popularnym ciasteczkiem, a równocześnie najstarszym jest ciasteczko mochi. Jego receptura jest bardzo prosta jest to nic innego jak ugotowany kleisty ryż, który następnie ubijany jest w wielkich kadziach. Jest on niesłodzony o delikatnym, naturalnym smaku. Z tego ryżu po ubiciu formuje się niewielkie okrągłe lub kwadratowe ciasteczka, które mogą być łakociem samym w sobie, lub stanowić bazę dla innych słodyczy" .


Chimaki mochi - słodkie ryżowe kluski owijane liśćmi bambusa (jada się specjalnie przygotowane na Dzień Chłopców ).

Kashiwa mochi - mochi zawinięte w liść dębu


Kabuto namagashi - mochi w kształcie hełmu samuraja nadziewane pastą z czerwonej fasoli azuki.


Taiyaki - potrawa kształcie ryby z jajecznego ciasta pieczonego w specjalnej gofrownicy.


  Innym popularnym dodatkiem do japońskich słodyczy jest pasta ze słodkiej fasoli. Najczęściej jest to pasta wykonana z fasoli azuki, gotowana z odrobiną cukru lub miodu.
Przy wyrobie łakoci, Japończycy nie zapominają o najważniejszym elemencie - wiśniach, jednak zważając na sezonowość słodyczy, te dostępne są jedynie wiosną. Jednak i tu Japonia zaskakuje, o do wyrobu słodkości wykorzystywane są wszystkie elementy pozyskiwane z wiśni, poza jej owocami.

Amanatto: dusszone Azuki fasoli lub innych ziaren z cukrem i suszy.


Wagashi są klasyfikowane zgodnie z metodą produkcji wilgotności.  Zawartość wilgoci jest bardzo ważna, ponieważ ma wpływ na datę przydatności do spożycia.

  Namagashi to rodzaj Wagashi, co jest ogólnym terminem na przekąski stosowanych w japońskiej ceremonii herbaty. Namagashi może zawierać galaretki owocowe, inne żelatyny jak Kanten.



  Całą gamę nietypowych produktów, z których korzystają japońscy cukiernicy uzupełnia sproszkowana, zielona herbata matcha. Ciasteczka, puddingu, a nawet czekoladki z jej dodatkiem zachwycają niezmiennie pięknym pistacjowym kolorem. Sproszkowana zielona herbata skradła również serca europejskich cukierników, gdyż pozwala nadawać słodyczom piękne odcienie zieleni, bez dodawania sztucznych barwników.





  Wyczucie Japończyków na smak słodki, jest zupełnie inne niż nasze. Słysząc słowo słodycze myślimy o czekoladzie, ciastkach, cukierkach. Natomiast Japończyk słysząc słowo słodycz myśli o czymś znacznie bardziej stonowanym w smaku. Dla wielu Europejczyków słodycze japońskie wydają się bardzo delikatne, czasem nawet mdłe w smaku.

  Cukiernictwo w Japonii sztuka, a sposób podania słodyczy świadczy o poziomie kultury i obycia. Kompozycja musi być gustowna i harmonijna - kształt, kolor, faktura i zapach są równie istotne jak smak. Słodycze w Japonii są przyrządzane w formie maleńkich porcji - zgodnie z wyznawaną przez Japończyków zasadą, że jedzenie sprawia przyjemność tylko, kiedy czujemy lekki niedosyt. Duże porcje wywołują odwrotny efekt.


Dziękuję !
~Nyaan =^.^=

piątek, 8 sierpnia 2014

Anime

  Anime to japońskie filmy i seriale animowane, charakteryzują się one nietypową grafiką. Najczęściej powstały na podstawie mang lub gier video.

  Historia japońskiej animacji sięga początków XX wieku, kiedy to Japońscy filmowcy eksperymentowali z technikami animacji znanymi we Francji, Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Rosji.  

  Pierwsze anime powstało w 1917 roku i nosiło nazwę "Imokawa Mukuzo Genkanban no Maki", anime to trwało zaledwie 5 minut i zostało stworzone przez Otena Shimokawa, jednak pierwszym światowym sukcesem było anime pt. "Momotaro" Seitaro Kitayamy z 1918 roku.
momotaro
Imokawa Mukuzo Genkanban no Maki

  Anime (podobnie jak mangi) są podzielone na gatunki:

Bishōjo - (piękna dziewczyna) Anime/manga, w której głównymi bohaterami są młode, ładne dziewczyny zazwyczaj poniżej 16 r życia. Potencjalnymi odbiorcami tego gatunku są mężczyźni.

Bishōnen - (piękny chłopiec) bohaterami tego gatunku są zazwyczaj młodzi chłopcy ( 15-19 lat) o zniewieściałym typie urody. Potencjalnymi odbiorcami są kobiety.

Ecchi - gatunek w którym prezentowane są kobiece wdzięki, najczęściej w bieliźnie bez detali anatomicznych i z dużą ilością podtekstów erotycznych. Gatunek ten skierowany jest do męskiej grupy odbiorców powyżej 15 roku życia. Najczęściej przybiera formę komedii erotycznej, romantycznej albo sensacyjnej. Od gatunku hentai odróżnia je brak pokazywania stosunku i narządów płciowych.

Hentai - gatunek mangi i anime w którym pokazany jest stosunek płciowy. Dzielony jest na 4 podgatunki:
            -Yaoi - przedstawione są stosunki męsko - męskie. Dzielone jest na 2 role:
                          Seme - strona aktywna
                          Uke - strona podporządkowana.
            - Yuri- przedstawione są stosunki damsko-damskie.
            - Shotakon- podgatunek ten ukazuje nieletnie, chłopięce postacie w scenach erotycznych.
            - Lolicon - podgatunek ten ukazuje nieletnie (8-13 lat) lub stylizowane na nieletnie dorosłe kobiety w scenach erotycznych.(jeden z popularniejszych podgatunków)

Josei - gatunek opowiadający o życiu codziennym kobiet. Głównymi bohaterami są dorosłe kobiety, rzadziej nastolatki i uczennice. Tworzone przez młode kobiety lub starsze nastolatki.

Mecha - jeden z popularniejszych gatunków mangi i anime. Ukazuje humanoidalne roboty bojowe sterowanie przez przebywającego wewnątrz pilota lub rzadziej zdalnie sterowane.

Moe - trudno jest jednoznacznie określić ten gatunek. Najczęściej postacie w nim występujące przyciągają fanów swoim wyglądem, osobowością lub zachowaniem. Postacie występujące w tym gatunku wydają się sympatyczne (czyt. słodkie, kawaii) pomimo swoich wad lub dzięki nim.

Seinen - gatunek adresowany głównie do młodych mężczyzn w wieku pomiędzy 18 a 30 lat.

Sentai/Super Sentai - gatunek przedstawiający postacie posiadające nadnaturalne moce. Postacie te najczęściej walczą ze złem.

Shōjo - Gatunek przeznaczony głównie dla dziewcząt. Opowiada o miłości, najczęściej pierwszej często nieszczęśliwej. Zawsze kończą się szczęśliwym zakończeniem.

Shōnen - Gatunek przeznaczony dla chłopców. Najczęściej ukazywane są walki, roboty (łączone z mecha). Często dodawany jest watek romantyczny który jednak nie kończy się szczęśliwie.

Mahō shōjo - Często nazywany Magical Girl. Gatunek w którym główne role posiadają dziewczyny posiadające magiczne moce. Czasami mylony jest z sentai/super sentai.

Mahō shōnen - Magical boys. Gatunek w którym w przeciwieństwie do poprzedniego magia władają chłopcy. Również mylony z sentai/super sentai.

Są jeszcze 2 rodzaje anime/mangi które jedna nie obowiązują w Japonii, a zostały stworzone przez zachód. Są to:

  Shōjo-ai - Od yuri odróżnia je brak pokazywania scen erotycznych, ograniczają się do pocałunków oraz opisują więź pomiędzy kobietami. Najczęstszymi odbiorcami są młode dziewczęta.

  Shōnen-ai - podobna sytuacja co wyżej tylko w przypadku yaoi. Zasady są podobne do tych w yaoi: podział na 2 strony „konfliktu”. Brak jest pokazywania scen pikantnych. Skierowany jest do młodych dziewcząt.

  Słowniczek:

  OAV- Zwana także OVA, skrót od Original Animated Video – anime rozpowszechniane bezpośrednio na kasetach wideo (obecnie – płytach DVD). Serie tego typu zazwyczaj są dość krótkie, mają za to stosunkowo wysoki budżet – stąd jakość animacji jest zwykle wyższa niż w seriach telewizyjnych. Często sequele, prequele i spin­‑offy popularnych serii telewizyjnych są produkowane właśnie jako serie OAV.

  ONA- Skrót od Original Net Animation – anime dystrybuowane pierwotnie w internecie.

  OST- Skrót od Original Soundtrack – ścieżka dźwiękowa danego tytułu.

  AMV- AMV, czyli Anime Music Video, to tworzone przez fanów teledyski, wykorzystujące fragmenty obrazu z anime (jednego lub wielu) i w zasadzie dowolne utwory muzyczne.

Death Note

Sekaichi Hatsukoi

Shaman King

Sailor Moon

No.6

~Arisu ^.^
  

niedziela, 13 lipca 2014

Manga

  Manga (kanji-  漫画)- jest to Japoński komiks. Słowo manga  znalazło się w powszechnym użytku po opublikowaniu w XIX wieku Hokusai Manga, zawierającej posortowane rysunki ze szkicowników znanego artysty Ukiyo-e, Hokusai'a. (Niektórzy sądzą, że Japończycy ukradli komiks z zachodu, chodź nie jest to prawdą. Japończycy setki lat temu tuszem tworzyli wizerunki zwierząt i karykatury ludzi, które były podobne do współczesnej mangi.) W obecnej formie manga zaistniała dopiero po II wojnie światowej.
  Słowo „manga” wymyślił Katsushika Hokusai (1760 – 1849 r.),  mistrz drzeworytu przełomu XVIII i XIX wieku. W latach 20. XX wieku powstał podział na „komiksy dla dziewcząt” – shōjo i „komiksy dla chłopców” – shōnen. Pierwsza manga shoujo „Tonda Haneko” opublikowana została 1947 roku. Ważnym gatunkiem mangi jest manga bishōjo - o pięknych chłopcach przeznaczona dla kobiet, a także najbardziej krytykowana na Zachodzie manga hentai, czyli erotyczna.
  Manga była tłumaczona na wiele różnych języków w różnych krajach, włączając w to Koreę, Chiny, Francję, Niemcy, Włochy i wiele innych. W USA rynek mangowy wciąż jest raczej mały, zwłaszcza w porównaniu do rynku anime.

STYL


Oczy - wielkie lśniące zapełniające pól twarzy, z długimi rzęsami,

Włosy - tu wygląd praktycznie dowolny, nienaturalny. Długie, krótkie, proste, kręcone, u postaci męskich i kobiecych mogą być identyczne. Wszystko zależne od fantazji rysownika,

Twarz - u dziewczyn każdy ludzki kształt. U chłopców wyraźnie podkreślone rysy twarzy. Zarost rzadko spotykany prawie wyłącznie u mędrców,

Nosy - u dziewczyn wąskie i zgrabne, u mężczyzn trochę szersze. Kształt taki ma wywołać sympatie u czytelnika/widza. U postaci negatywnych nos może być lekko haczykowaty, szerszy lub mniej zgrabny,

Usta - u kobiet pełne, małego rozmiaru, nadające delikatności. U mężczyzn zazwyczaj ukazywane są tylko cienie na podbródku i/lub lekka linia ust,

Kształt uszu - tu akurat u wszystkich jest tak samo. Jeśli postać jest elfem to uszy posiada spiczaste. Może tez mieć uszy zwierzęce (np. Nekomimi- uszy kocie),

Figura - męska figura zazwyczaj z dobrze widocznymi mięśniami, mogą być tez chuderlawymi chłopcami, napakowanymi strongmenami, lub otyłymi facetami. -Kobieca figura góruje nad męskimi urokiemksztaltow. Pełne wydatne piersi, krągłości tu i tam, takie postacie rysowane są najczęściej przez mężczyzn. Rysowniczki nie zwracają uwagi na takie szczegóły tylko na fabule. Brzuch jest plaski a nogi długie, zgrabne i bez żadnej skazy. Najtrudniejsze dla rysownika jest narysowanie stóp. Zbyt duże lub zbyt małe są nie do przyjęcia, musi być proporcjonalna do reszty ciała.

Style rysownicze mang


Styl normalny - sylwetki posiadają proporcje prawdziwych ludzi,

Chibi (child bodies) - styl rysowniczy, w którym proporcje postaci są zbliżone do proporcji dziecka (większa głowa w stosunku do reszty ciała)

Super deformed - Styl najczęściej stosowany do wyrażania emocji. Stanowi humorystyczny dodatek do fabuły.

Gatunki mang


Bishōjo - (piękna dziewczyna) Anime/manga, w której głównymi bohaterami są młode, ładne dziewczyny zazwyczaj poniżej 16 r życia. Potencjalnymi odbiorcami tego gatunku są mężczyźni.

Bishōnen - (piękny chłopiec) bohaterami tego gatunku są zazwyczaj młodzi chłopcy ( 15-19 lat) o zniewieściałym typie urody. Potencjalnymi odbiorcami są kobiety.

Ecchi - gatunek rysowniczy w którym prezentowane są kobiece wdzięki, najczęściej w bieliźnie bez detali anatomicznych i z dużą ilością podtekstów erotycznych. Gatunek ten skierowany jest do męskiej grupy odbiorców powyżej 15 roku życia. Najczęściej przybiera formę komedii erotycznej, romantycznej albo sensacyjnej. Od gatunku hentai odróżnia je brak pokazywania stosunku i narządów płciowych.

Hentai - (słowo w Japonii nie stosowane gdyż oznacza zboczeńca, maniaka seksualnego) gatunek mangi i anime w którym pokazany jest stosunek płciowy. Dzielony jest na 4 podgatunki:
            -Yaoi - przedstawione są stosunki męsko - męskie. Dzielone jest na 2 role:
                          Seme - strona aktywna
                          Uke - strona podporządkowana.
            - Yuri- przedstawione są stosunki damsko-damskie.
            - Shotakon- podgatunek ten ukazuje nieletnie, chłopięce postacie w scenach erotycznych.
            - Lolicon - podgatunek ten ukazuje nieletnie (8-13 lat) lub stylizowane na nieletnie dorosłe kobiety w scenach erotycznych.(jeden z popularniejszych podgatunków)

Josei - gatunek opowiadający o życiu codziennym kobiet. Głównymi bohaterami są dorosłe kobiety, rzadziej nastolatki i uczennice. Tworzone przez młode kobiety lub starsze nastolatki.

Mecha - jeden z popularniejszych gatunków mangi i anime. Ukazuje humanoidalne roboty bojowe sterowanie przez przebywającego wewnątrz pilota lub rzadziej zdalnie sterowane.

Moe - trudno jest jednoznacznie określić ten gatunek. Najczęściej postacie w nim występujące przyciągają fanów swoim wyglądem, osobowością lub zachowaniem. Postacie występujące w tym gatunku wydają się sympatyczne (czyt. słodkie, kawaii) pomimo swoich wad lub dzięki nim.

Seinen - gatunek adresowany głównie do młodych mężczyzn w wieku pomiędzy 18 a 30 lat.

Sentai/Super Sentai - gatunek przedstawiający postacie posiadające nadnaturalne moce. Postacie te najczęściej walczą ze złem.

Shōjo - Gatunek przeznaczony głównie dla dziewcząt. Opowiada o miłości, najczęściej pierwszej często nieszczęśliwej. Zawsze kończą się szczęśliwym zakończeniem.

Shōnen - Gatunek przeznaczony dla chłopców. Najczęściej ukazywane są walki, roboty (łączone z mecha). Często dodawany jest watek romantyczny który jednak nie kończy się szczęśliwie.

Mahō shōjo - Często nazywany Magical Girl. Gatunek w którym główne role posiadają dziewczyny posiadające magiczne moce. Czasami mylony jest z sentai/super sentai.

Mahō shōnen - Magical boys. Gatunek w którym w przeciwieństwie do poprzedniego magia władają chłopcy. Również mylony z sentai/super sentai.

Są jeszcze 2 rodzaje anime/mangi które jedna nie obowiązują w Japonii, a zostały stworzone przez zachód. Są to:

  Shōjo-ai - Od yuri odróżnia je brak pokazywania scen erotycznych, ograniczają się do pocałunków oraz opisują więź pomiędzy kobietami. Najczęstszymi odbiorcami są młode dziewczęta.

  Shōnen-ai - podobna sytuacja co wyżej tylko w przypadku yaoi. Zasady są podobne do tych w yaoi: podział na 2 strony „konfliktu”. Brak jest pokazywania scen pikantnych. Skierowany jest do młodych dziewcząt.

  Układ stron w mandze


Europejsie komiksy czytamy tak jak książkę. Manga w tym względzie jest wyjątkowa. Każdą zaczynamy czytać od prawej.

Wydawnictwa mang w Polsce:

Pierwszą mangą oficjalnie wydaną w Polsce było Aż do nieba (jap. Ten-no hate made), autorstwa Riyoko Ikedy, wydane przez Japonica Polonica Fantastica. Na polskim rynku działają wydawnictwa specjalizujące się w mandze:
·         Hanami,
·         Japonica Polonica Fantastica,
·         Kotori,
·         Ringo Ame,
·         Studio JG,
·         Taiga,
·         TM-Semic,
·         Waneko,
·         Yumegari.
Manga znajduje się także w ofercie wydawców komiksowych takich jak Egmont czy Kultura Gniewu. W ofercie można znaleźć tytuły:
·         Czarodziejka z Księżyca (shōjo),
·         Yami no matsuei: Ostatni synowie ciemności (shōnen-ai),
·         Love Hina,
·         Fullmetal Alchemist (shōnen),
·         Crying Freeman,
·         Heat (seinen).
Pojawiają się propozycje jednotomowe jak Uzumaki czy Odległa dzielnica oraz wielotomowe serie (Naruto).
W Polsce wychodzą również magazyny Mangi i Anime. Najpopularniejsze z nich to „Otaku” (miesięcznik), „Kyaa!” (dwumiesięcznik) oraz „Arigato” (kwartalnik). W lipcu 2011 roku zadebiutował magazyn pt. „Akiba” (dwumiesięcznik).

Dziękuję !
~Nyaan =^.^=

poniedziałek, 16 czerwca 2014

Saga - Alice Nine

Saga (bas)

  • Saga w kanji zapisuje się- 沙我,
  • Prawdziwe imię i nazwisko- Sakamoto Takashi,
  • Jest basistą w zespole,
  • Urodził się 24 czerwca 1982 w Koriyamie (prefektura Fukushimy),
  • Wzrost- 176 cm,
  • Waga- 59-61 kg,
  • Grupa krwi- AB,
  • Ulubiony kolor- czerwony,
  • Nie lubi koloru brązowego,
  • Ma młodszą siostrę i młodszego brata,
  • Jego mama jest pielęgniarką,
  • Jest uważany za geniusza i trochę ekscentryka,
  • Potrafi być dżentelmenem,
  • Ustępuje miejsce w pociągu osobom które tego potrzebują,
  • Ma niesamowity zmysł muzyczny,
  • Dawniej był typem Cool Beauty, mówi się że to nie mężczyzna którego nie można puścić na żywo,
  • Podobnie jak inni członkowie lubi gry, a jego ulubiona gra video to Metal Gear Soild,
  • Kocha Doraemon i Gundam,
  • Chce nazwać swoje dziecko Gundam,
  • Miłośnik psów,
  • Miał pieska o imieniu Chico, do którego był bardzo przywiązany. Zmarł w styczniu 2012 roku.

  • Kocha wino,
  • Jest dobrym kucharzem,
  • Najlepiej gotuje carry,
  • Powiedział "człowiek który nie potrafi gotować jest zły",
  • Był bardzo nie grzecznym dzieckiem,
  • W szkole często wdawał się w bójki,
  • Zakochał się po raz pierwszy kiedy był w piątej klasie szkoły podstawowej,
  • Jego pierwszą miłością była dziewczyna z jego szkoły,
  • Pocałował się po raz pierwszy w wieku 6 lat,
  • Stracił dziewictwo w wieku 15 lat,
  • Pali marlboro,

  • Pierwszy instrument, na jakim uczył się grać to harmonijka, kiedy był w przedszkolu,
  • Czasem gra na pięciostrunowym basie,
  • Uważa że gra na pianinie jest trudna,
  • Słucha różnych gatunków muzyki,
  • Jego poprzednie zespoły to Delta Ark, Visage,
  • Gdyby nie był muzykiem, byłby nauczycielem,
  • Kocha swoje rodzinne miasto bardziej niż cokolwiek,
  • Swoje wolne dni spędza zwykle w swoim rodzinnym mieście, siedząc w domu i pijąc sake,
  • Zwykle chodzi do wypożyczalni CD,
  • Uprawiał Judo,
  • Ma wadę wzroku,
  • Spał z Nao,
  • Śpi nago, (biedny Nao o.o)
  • Zawsze twierdził że jest S (sadystą), ale Nao zaprzecza mówiąc, że Saga jest bardziej M (masochistą),
  • Często liże swój bas na koncercie,


  • Niepokoją go kierowcy taksówek,
  • Lubi jak się na niego Saga-sama,
  • Po raz pierwszy został nazwany Saga-sama przez Shou, podczas przedstawiania członków zespołu, powiedział wtedy 'bass! Saga-sama',







Dziękuję !
~Nyaan =^.^=

niedziela, 8 czerwca 2014

Tora - Alice Nine

Tora (gt.)


  • Prawdziwe imię i nazwisko- Amano Shinji,
  • Tora(虎) oznacza tygrys,
  • Jest gitarzystą w zespole,
  • Urodził się 17.09.1980 roku w Tokyo (prefektura kanagawa),
  • Grupa krwi- 0,
  • Wzrost- 182cm,
  • Waga- 70kg,
  • Ma młodszego o 3 lata brata o imieniu Tomoya (znany jako Touya),
  • Jest w 1/4 Amerykaninem i w 1/4 Niemcem od strony dziadka,
  • Prawdopodobnie ma 3 tatuaże, jeden jest na prawej ręce na palcu wskazującym,
  • Ulubiony kolor- czarny,
  • Perfumy- BVLGARI POUR HOMME SOIR,
  • Ulubione marki- TOKYO MARUI,
  • Ulubione gatunki muzyczne- Screamo, Metal,
  • Ulubiony zespół- Korn,
  • Piosenki które najczęściej śpiewa na karaoke- Shiina Ringo, Boowy,
  • Pali (marlboro mentol),
  • Kocha okulary przeciwsłoneczne,
  • Ulubiony sport- piłka nożna,
  • Ulubiona manga- Kyou kara ore wa,
  • Przypomina Piccolo z Dragon Ball'a,
  • Lubi gry wideo,
  • Kiedyś nie spał trzy dni, bo chciał pokonać Sagę w grze Dragon Balla,
  • Ulubiony film- "Powrót do Przyszłości", jako dziecko lubił "Blues Brother",
  • Ulubione jedzenie- curry,
  • Ulubiony napój- herbata oolong,
  • Dobrze gotuje, Saga wspomniał, że jego makaron jest niesamowity,
  • Lubi jeździć na BMX i na deskorolce (już nie często),
  • Twierdzi, że chce 'dziką' dziewczynę, która może za nim nadążyć,
  • Lubi dziewczyny, które dobrze mówią po angielsku,
  • Nigdy nie powiedział, że nie ma dziewczyny,
  • Nie dogaduje się z dziewczynami,
  • Pracował w KFC,
  • Nie lubi czytać,
  • Nosi okulary lub soczewki, ponieważ ma słaby wzrok,
  • Boi się owadów, zwłaszcza karaluchów,
  • Ulubiona pora roku- zima,
  • W szkole najbardziej lubił WF,
  • Pierwszy instrument na którym nauczył się grać to gitara basowa,
  • Największy wpływ miał na niego Dimebag Darell,
  • Dodaje angielskie teksty w piosenkach,
  • Potrafi grać na pianinie,
  • Też pisze piosenki, które różnią się od normalnej muzyki Alice Nine,
  • Jego piosenki to: ShinkirouStray CatZeroDiceKowloon- Nine Heads Rodeo Show,
  • Cieszy go komponowanie czarnych, brutalnych piosenek,
  • Gdy pisał piosenki do nowego albumu, Shou powiedział "zastanawiam się czy to był dobry pomysł dając mu klawiaturę",
  • Jest bardziej rockowy, niż pozostali członkowie, bardziej metalowy, hard rockowy i jego styl też się różni,
  • Rozmawiał z Miyavim o nagraniu Satanist Metal,
  • Nie mógł grać na gitarze w grudniu 2007 roku, z powodu przepukliny dysku szyjnego,
  • Był w zespole Arakune i Givuss z Shou,
  • Kocha zmieniać kolor włosów,
  • Łagodzi stres przez kąpiele,
  • Ma bardzo dużo tajemnic,
  • Jest jak starszy brat,
  • Jest czasem niezdarny,
  • Miał przyjaciela, który popełnił samobójstwo,
  • Powiedział, że Alice Nine jest najważniejszą rzeczą w jego życiu,
  • Kiedyś złożył Shou życzenia urodzinowe trzy razy, powiedział "Ponieważ będę świętował twoje urodziny co roku, aż do śmierci" (oo Kawaii =^.^=),
  • Shou powiedział, że Tora jest dobrym słuchaczem,
  • Shou przyprowadzi kiedyś Torę do domu, bo był taki pijany, że nie mógł chodzić i był pomalowany wodoodpornym markerem (HAHAHAHAHA xD),
  • Ruki z The Gazette powiedział, że Tora jest zabawny,
  • Uruha z The Gazette powiedział "Tora jest zabawnym konwersatorem",
  • Kai z The Gazette powiedział "Tora jest zabawniejszy niż sobie wyobrażałem",
  • Tora nazywa siebie samotnym wilkiem,
  • Często się śmieje przez sen, zdarza mu się obudzić przez własny śmiech,
  • Nie lubi latać samolotem,
  • Kiedyś został porażony prądem, ponieważ Saga oblał przypadkiem jego gitarę,
  • Prawdopodobnie w dzieciństwie widział duchy, zdarza mu się to do dzisiaj,
  • Nie jest dobry z kanji,




Dziękuję !
~Nyaan =^.^=